Gradonačelnik obišao rekonstruisani „Agens“: kvalitetnija medicinska usluga i bolji uslovi za rad

Rekonstruisani deo objekta zdravstva 2 i bazen sa mineralnom vodom Specijalne bolnice za rehabilitaciju „Agens“ Mataruška Banja, u pratnji direktora dr Gorana Kostića, obišao je gradonačelnik Kraljeva dr Predrag Terzić, sa pomoćnikom za socijalna pitanja Markom Matovićem, članovima Gradskog veća – Ivanom Bazić, zaduženom za socijalnu politiku i brigu o deci i porodici, i Milošem Ugrenovićem, zaduženim za poslove iz oblasti odnosa sa javnim ustanovama, i koordinatorom projekta Vukosavom Konjikušićem. Vrednost svih radova je oko 25.000.000 dinara, a učešće grada Kraljeva je nešto više od 750.000 dinara.

„Izvedeni su radovi na krovnoj konstrukciji, zamenjeni su krovni pokrivač i oluci, izvršeno energetsko utopljavanje zgrade, zamenjena stolarija i bravarija, proširen je i rekonstruisan bazen, rekonstruisan terapijski blok. Uspešnom saradnjom „Agensa“, grada Kraljeva i Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima, uspeli smo da poboljšamo način lečenja svih onih ljudi koji dolaze u „Agens“. Nadam se da ćemo i dalje, pripremom projektno-tehničke dokumentacije, uspeti da razvijamo ovaj rehabilitacioni centar“, poručio je gradonačelnik Kraljeva prilikom obilaska ove zdravstvene institucije koja se bavi lečenjem i rehabilitacijom reumatskih bolesti, stanja nakon povreda, trauma i nakon oštećenja centralnog i perifernog nervnog sistema.

Direktor „Agensa“ dr Goran Kostić je istakao da su, u saradnji sa Kancelarijom za upravljanje javnim ulaganjima i gradom Kraljevo, uspeli da u martu-aprilu ove godine okončaju radove na sanaciji terapijskog bloka i energetskoj efikasnosti.

„Zbog epidemiološke situacije nismo odmah počeli da koristimo taj prostor, ali od pre tri-četiri meseca je u funkciji uz, naravno, ograničenja koja postoje zbog trenutne situacije. Mi nastavljamo da radimo projekte, trenutno su u izradi projekti za rekonstrukciju dve stare zgrade Specijalne bolnice, gde se smeštaju pacijenti koji su teže pokretni ili nepokretni. Nadamo se da će to sledeće godine ući u fazu konačnog prihvatanja projekata, naravno, kasnije i izvođenja radova. To sve doprinosi mnogo boljem kvalitetu rada kako zaposlenih, tako i naših pacijenata koji dolaze na lečenje i rehabilitaciju“, smatra direktor Kostić.

Specijalna bolnica za rehabilitaciju „Agens“, prema rečima direktora, prima pacijente na rehabilitaciju primenjujući sve epidemiološke mere.

„Situacija jeste teška, ali mi apelujemo na naše ljude da se pridržavaju svih trenutnih mogućih mera – maske, držanje rastojanja, pranje ruku. Ambulantni pacijenti dolaze popodne, oni koji rade isključivo sa tim pacijentima odvojeni su i prostorno i vremenski, kako ne bi došlo do mešanja ljudi na stacionarnom i ambulantnom lečenju“, objasnio je Kostić.

Ovom prilikom, on je istakao i značaj projekta, vrednosti oko 570.000 dinara, realizovan putem konkursa, u saradnji i uz finansiranje Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, sektora koji se bavi pitanjem invalida. Nosilac projekta je bilo udruženje „Polet“ iz Kraljeva, u partnerstvu sa „Agensom“. Napravljena je rampa, koja omogućava onima koji na rehabilitaciju dolaze u invalidskim kolicima lakši pristup i bolje uslove za lečenje.

Prema rečima koordinatora projekta rekonstrukcije „Agensa“ Vukosava Konjikušića, u narednom periodu u planu je obnavljanje još dva stara objekta koji se nalaze u neposrednoj blizini zgrade bolnice, koji su u veoma lošem stanju.

„Konsultovali smo Zavod za zaštitu spomenika kulture, Javno preduzeće za uređivanje građevinskog zemljišta, Gradsku upravu i nadamo se da ćemo u narednom periodu završiti taj projekat, projektno-tehničku dokumentaciju. Moraćemo da demontiramo jedan objekat, koji je značajan i zbog same prošlosti Banje. Sve one fragmente koji se nalaze na zgradi vratićemo u prvobitno stanje, a kompletnu zgradu ćemo demontirati i napravićemo je novom“, izneo je detalje Konjikušić.

S obzirom na radove koji se izvode u našem gradu i uz učešće grada, gradonačelnik dr Predrag Terzić je istakao da je Kraljevo postalo veliko gradilište.

„U saradnji sa Kancelarijom za upravljanje javnim ulaganjima, gradi se nova zgrada Osnovne škole „Sveti Sava“, vrednosti 391.000.000 dinara, završavamo zgradu Zavoda za javno zdravlje vrednosti 130.000.000 dinara. Grad Kraljevo je završio i projektno-tehničku dokumentaciju za izgradnju novog mosta ka Magliču, a pripremamo i nove projekte kako bismo sa Kancelarijom za upravljanje javnim ulaganjima nastavili razvoj Kraljeva. Pripremljen je projekat potpuno nove vodovodne mreže na Ušću i očekujem da ćemo, kao što smo i do sada imali dobru saradnju sa Kancelarijom, da je nastavimo, poboljšamo, i da što je moguće više sredstava dolazi u naš grad“, izjavio je dr Predrag Terzić.

Gradonačelnik je naglasio da, iako jeste teško vreme i epidemiološka situacija u gradu na Ibru nije dobra, moramo da nastavimo da radimo, iz dana u dan.

„Naša privreda ne sme da stane, moramo da se borimo da što je moguće više novca donesemo u grad, da naš budžet ima stabilne prihode i, ako je moguće, da nastavi da raste, a naš grad da nastavi da se razvija“, poručio je dr Predrag Terzić, gradonačelnik Kraljeva.

Raški Portal / FB dr Predrag Terzić / Foto: FB dr Predrag Terzić

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *