Fudbalski savez Srbije uručio pakete sportske opreme kraljevačkim fudbalskim klubovima

Predstavnici Fudbalskog saveza Srbije posetili su naš grad i tom prilikom, u sklopu svoje velike akcije pomoći klubovima na teritoriji cele države, podelili pakete sportske opreme amaterskim fudbalskim klubovima grada Kraljeva.

Prvi čovek grada Kraljeva dr Predrag Terzić zahvalio je potpredsedniku Fudbalskog saveza Srbije Marku Panteliću i generalnom sekretaru Jovanu Šurbatoviću koji su došli u naš grad i doneli vredne pakete za 49 amaterskih fudbalskih klubova sa teritorije Kraljeva.

Kako je naglasio, grad i lokalni klubovi treba zajedno da rade na daljem razvoju fudbala na teritoriji grada Kraljeva, i da zajedno slave njihove jubileje – 70, 80, 90 godina postojanja.

„Fudbal u Srbiji ne čine samo „Crvena zvezda“ i „Partizan“, klubovi Cuperlige, već i mali, amaterski, mahom seoski, klubovi u kojima rade entuzijasti. Klubovi u kojima fudbal igraju ljudi koji nisu profesionalci, koji ne žive i ne zarađuju od fudbala, već ljudi koji sve što imaju daju fudbalu. Upravo zbog toga ova pomoć za sve amaterske klubove na teritoriji grada Kraljeva je velika“, istakao je gradonačelnik, pa izrazio nadu da će Kraljevo jednog dana biti, ne samo grad amaterskog fudbala, već grad u kome će se igrati prvoligaški fudbal.

Prema rečima potpredsednika Fudbalskog saveza Srbije Marka Pantelića, planirana je podela oko 2.600 paketa na teritoriji cele Srbije, od kojih je skoro 2.000 već podeljeno, a svi amaterski klubovi će do kraja ove ili početkom sledeće godine, dobiti pakete sportske opreme.

Marko Pantelić
Marko Pantelić

„Čast je i zadovoljstvo posetiti sportski centar kakav je Kraljevo. Ovo je akcija koju smo obećali, ovo je naša dužnost i obaveza, ali i zadovoljstvo, da pokažemo svim amaterskim klubovima da smo tu za njih, da podjednako obraćamo pažnju na njih, kao i na superligaše. Dajemo maksimum da posvetimo pažnju svim amaterskim klubovima, u svim mestima u Srbiji, gde se ulaže u sport i fudbal jer samo sa velikom verom i entuzijazmom možemo da dođemo do dobrih rezultata“, pojasnio je Pantelić, istakavši da je Fudbalski savez tu za celu fudbalsku Srbiju, a ne samo za superligu i superligaše.

Svečanom događaju, pored gradonačelnika grada Kraljeva dr Predraga Terzića, potpredsednika Fudbalskog saveza Srbije Marka Pantelića i
generalnog sekretara Jovana Šurbatovića, prisustvovali su i predsednik Skupštine grada Kraljeva Nenad Marković, predsednik Fudbalskog saveza regiona Zapadne Srbije Branko Stojaković i tehnički sekretar Rade Popović, kao i predsednik Fudbalskog saveza Raškog okruga Boban Đerković.

Raški Portal / Foto: FB dr Predrag Terzić

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena *